Seznam dokončených HP/SS povídek v ČJ (moje doporučení)

17.09.2011 10:26
Tak nějak nemám chuť do práce a chybí mi inspirace potřebná ke psaní. Rozhodla jsem se tedy začít sestavovat seznam česko-slovenských (nebo do čj přeložených) povídek se Severusem a Harrym, které obsahují několik kapitol a jsou již dokončené. Dělám to hlavně pro svou zábavu a získání lepšího přehledu, ale třeba se tu najde i nějaký "začátečník", kterému to pomůže. ;-)
Bohužel se v české fanfiction už příliš neorientuji, takže budu ráda, když se zúčastníte a nějaké povídky mi doporučíte (nově jsem pro tyto povídky vytvořila vlastní seznam;-))
 

 
Seznam bude rozělený do těchto dvou částí:
1) Slash - příběhy, ve kterých mají Harry se Severusem milostný vztah
2) Severus v rodičovském postavení - příběhy, ve kterých se zjistí, že Harry je Severusův biologický syn a příběhy, ve kterých Severus Harryho adoptuje či se stane jeho opatrovníkem
3) Přátelé, spolupracovníci, Severus jako rádce apod. - příběhy, ve kterých bude vztah našich dvou hrdinů důležitý, ale nebude zapadat do žádné z předchozích kategorií
 
U povídek, které se mi nejvíce líbily a jejich děj mě oslovil natolik, že si ho pamatuju ještě teď, najdete usmívajícího se smajlíka . Povídky, které jsem ještě nečetla, jsou přesunuty do dalšího seznamu.
 
 
 
 
1) Slash
 
Strom poznání /autor: Philo; překlad: Sallome / :-)
Obsah: Harry se po prázdninách vrací do sedmého ročníku rozhodnutý změnit status quo a zakládá v Bradavicích třídu pro nápravu magie... Kdo budou jeho žáci? A co má Harry Potter společného s tajemným Alexem, kterého Severus Snape potká v Děravém kotli? To vše se dozvíte ve "Stromu poznání", v povídce plné lásky a nenávist, napětí a romantiky, odvahy a zrady...
Každý, kdo čte slash a tuto povídku ještě nečetl, nechť to okamžitě napráví! ;-) "Strom poznání" je skutečně nádherný příběh, ve kterém rozhodně nejde jenom o sex (přestože i toho je tam dost). Považuji tuto povídku za jednu z nejlepších, co jsem kdy četla (ať už slash nebo neslash) a až budu mít čas rozhodně si ji znovu přečtu v českém překladu.
 
Cambiare Podentens - Invocare / autor: Jordan Grant; překlad: Hajmi 50
Obsah: Objevuje se nové proroctví, předpovídající podrobení magického světa a smrt Harryho Pottera. Kouzelníky a jejich svět může zachránit jen Harry, pokud bude souhlasit a stane se - dobrovolně, nezrušitelně a do konce života - otrokem Severuse Snapea.
Příběh pokračuje v "Cambiare Podentes - Madurare".
Tento typ příběhu obvykle není něco, co by se mi líbilo. Nemám ráda příběhy, ve kterých je Severus příliš dominantní a Harry příliš nezkušený a naivní. A Harry je zde (logicky) umístěn do ještě více podřízeného postavení, než v jiných slashových povídkách a navíc sám o sobě na mě nepůsobí příliš dospěle. Nicméně všechny tyto mé osobní "proti" překonává jedno velké "pro" - příběh je neskutečně dobře napsaný a tak moc čtivý, že jsem měla problém se od něj odtrhnout.
 
Elysejský klíč / autorka: Alice OReally
Je tedy počátek června 1996, Albus Brumbál právě vypil smrtelný jed chránící viteál, Severus Snape, vázaný Nezrušitelným slibem k Narcisse Malfoyové, za ním spěchá na astronomickou věž a Harrymu chybí necelé dva měsíce do šestnáctých narozenin...
Myslím, že sem asi nezabloudí nikdo, kdo by tento příběh neznal, ale pokud ano... Já jsem zatím skončila někde v půlce a rozdýchávám kapitolu, kterou jsem četla naposledy. Nicméně myslím, že už teď můžu říct, že tento příběh je jeden z těch, na které se téměř nedá zapomenout...
 
 
 
2) Severus v rodičovském postavení
 
Důsledky pravdy / autor: Seal1; překlad: Baceba a Marvel
Obsah: Harry je Severusův biologický otec, jaké jsou důsledky?
První povídka o vztahu Harryho a Severuse, kterou jsem četla. Není tak dobrá jako některé jiné, ale myslím, že rozhodně stojí za přečtení.
 
Rok jako žádný jiný /autor: Aspen; překlad: spolupráce více překladatelů / :-)
Obsah: Všechno začalo dopisem z domova.
Severus adoptuje Harryho. Příběh pokračuje v povídkách "Léto jako žádné jiné" (dokončená) a "Rodina jako žádná jiná" (rozpracovaná).
Opravdu nevěřím, že existuje nějaký čtenář fanfiction, který tuto povídku ještě nečetl. Pokud náhodou ano, tak honem do toho!
 
Tam, kam patřím I. a II. / autor: Shadowarwen; překlad: iisis
Obsah: Snape objeví skrytou pravdu o Harryho životě a rozhodne se vzít záležitosti do svých vlastních rukou.
Tuto povídku jsem kdysi četla v originále a matně si vzpomínám, že si mi líbila. Nicméně děj jsem již zapomněla. V angličtině existují celkem tři části, do slovenštiny jsou (zatím?) přeložené dvě.
 
Šťastné dny v pekle /autor: Enahma; překlad: Mission a iisis / :-)
Obsah: Příběh o uvěznění, které sblíží - dokonce velice sblíží - dvě nepravděpodobné osoby.
Příběh pokračuje v povídce "Zhodit okovy" (překlad je rozpracovaný, ale originál "Coming off the Ropes" dokončený) a v poslední třetí části, která je zatím jen v originále "Through the Walls" ("Skrz zdi"). V angličtině je celá triologie dokončená.
Je obrovská škoda, že překlad zatím není kompletní, protože poslední část triologie je snad úzkostí a emocemi naplněná nejvíce ze všech. Nevím, zda by mě tato povídka tak nadchla také v mém současném věku, ale jako náctiletá jsem ji přečetla dokonce třikrát ;-)
 
Je to vzájemné / autor: breannatala; překlad: iisis
Obsah: O půlnoci v den jeho šestnáctých narozenin Harry objeví, že jeho matka přede všemi tajila pravou totožnost jeho otce - je jím Severus Snape! Oba si odmítají novou situaci připustit, a protože nikdo další o jejich vztahu neví, zdá se, že se nikdy nestanou opravdovou rodinou.
Jsem si jistá, že jsem tento příběh někdy četla. Jeho děj se mi však už z hlavy vytratil. V angličtině extistuje také nedokončené pokračování.
 
Resonance / autor: GreenGecko; překlad: CorCaroli / :-)
Obsah: Je šestý rok a Harry potřebuje, aby ho Brumbál a Snape zachránili. Následně vzniklé porozumění mezi Harrym a Snapem je podstatné pro zničení Voldemorta a vede k nabídce adopce.
Příbeh pokračuje v povídce "Revolution" (rozpracovaný překlad) a "Resolution" (rozpracovaný originál)
Povídka je čtivá, napínavá a originální. Bohužel třetí díl je už na mě trochu příliš dramatický.
 
Obsah: Děj se odehrává v Harryho šestém a sedmém roce a jde v něm především o vztah mezi ním a Snapem.
Teď když jsem tuto povídku znovu objevila, vzpomněla jsem, že už jsem jí jednou četla a vybavují se mi z ní různé scény. Myslím, že Snape je v této povídce Harryho strýc, ale po takové době už si opravdu nejsem jistá. V každém případě to, že si na něco z děje po tolika letech vzpomínám, znamená, že tato povídka je opravdu zajímavá.
 
 
 
3) Přátelé, spolupracovníci, Severus jako rádce, apod.
 
... zatím nic, co bych četla
 
 
 
Nadále můžete přidávat své rady a tipy na dobré a kvalitní povídky. Pro tyto příběhy, které já sama neznám, ale vy je doporučujete, jsem vytvořila speciální seznam.
Samozřejmě pokud by některému z autorů vadilo, že ho tu uvádím, stačí říct... ;-)
 
Čekám na vaše rady a tipy :-)
 
Vaše GrayLady
 
 

Komentáře k seznamu

hp ss

Datum: 17.07.2012 | Vložil: grygy

ahoj, radím Kámen manželství, HP a pán smrti, a taky něco z tohoto webu https://jen-par-slov.webnode.cz/me-dilecka/hp-fanfiction/

Záznamy: 1 - 1 ze 1