13. kapitola - Mezičas

03.11.2011 17:13

A/N: A je to tu! Co víc říct... snad jen, myslete na autorku a nechte spoustu komentářů!! ;-)

 

 

13. Kapitola – Mezičas

 

Severusovi se nestávalo příliš často, aby ho něco překvapilo. Tedy lépe řečeno, nestávalo se mu to často, dokud se nezačal více stýkat s Potterem. Bylo neuvěřitelné, do jakých situací a problémů se ten kluk zvládnul dostat během několika minut. A tentokrát to nebyl jen tak ledajaký problém. Albus Brumbál, podle mnohých velice moudrý a mocný kouzelník, hodil své válečné povinnosti na ramena sedmnáctiletého kluka. Neuvěřitelně hloupé rozhodnutí! Severus sám by si takový úkol netroufl přijmout, a jakmile by to bylo možné, rád by se takových nemilých povinností zbavil v (ne)prospěch někoho jiného. Avšak Harry Potter byl Harry Potter. Bylo více než pravděpodobné, že jemu podobné myšlenky ani nezkřížily mysl.

Severus s překvapením a nevírou sledoval, jak jeho mladý spolubojovník postupně přebírá odpovědnost za Fénixův řád a vede jeho členy do bitvy. Sice se sem tam objevily malé vzpoury a rozepře, avšak všechny byly mnohem menší, než bývalý špion čekal. Proč se nikdo z těch odpovědných zkušených dospělých nepostavil a nic neřekl? Něco jako: „Díky za pomoc, mladíku. Teď už to radši převezmu já.“

Opravdu očekával, že někdo tu zodpovědnost z Potterových ramen shodí. Očima vyhledal vedoucí Potterovy koleje. Proč ona nic neříká? Nějakou chvíli jí pečlivě studoval a mírně se přitom zamračil. Něco tu nebylo v pořádku. Nakonec McGonagallová spojila svůj pohled s jeho a smutně se usmála. Severus se zamračil ještě víc. Co se to tu dělo?

Když velmi podobným způsobem zareagoval také Lupin a Pastorek, bylo mu vše jasné. Oni to věděli! Věděli, co Brumbál na Pottera chystá! A podle jejich výrazů a tichého vystupování zřejmě souhlasili nezasahovat. Severus si rozzlobeně odfrknul. Pokrytci! 

A proč sakra jemu nikdo nic neřekl?

I přes značnou nezkušenost jejich mladého vůdce nakonec dopadla bitva celkem dobře. Alespoň tedy ze Severusova úhlu pohledu. Bylo jasné, že Potter to podobným způsobem vidět nebude. Konec konců Severus by také velice nerad nesl zodpovědnost za všechny ty mrtvé a zraněné. Je vůbec Potter schopný vydržet takovou psychickou zátěž?

Všechny tyto myšlenky mu vířily hlavou, když celý utahaný a špinavý zamířil do koupelny na Grimmauldově náměstí. Nikdo ho cestou nezastavoval, nikdo si ho nevšímal a přesně to mu vyhovovalo. Právě se chystal zamknout dveře koupelny, když do místnosti tiše vešla další shrbená figura. Byl to Potter. Jak taky jinak. Severus nevěděl o nikom jiném, kdo by si troufl vlézt za ním.

Chvíli si svého spolubojovníka tiše prohlížel. Vypadal opravdu zničeně, čemuž odpovídal i stav jeho oblečení a ztracený výraz v zelených očích.

"Proto sem za mnou přišel?" dumal Severus. „Chce se uvolnit? Dokončit, co jsme večer začali?"

Pokud ano, bylo to v pořádku. Pravdou bylo, že jemu by trochu rozptýlení v tuto chvíli také prospělo. Potter stále nic neříkal. Severus jedním mávnutím hůlky zamknul a odhlučnil dveře a pokračoval ve svém svlékání. Jestliže se nemýlí, Potter se k němu brzy přidá.

Nemýlil se.

 

-------------------------------------------------------------------------------------------------

 

Ještě té noci se Severus vrátil zpět do hradu. Nerad přespával jinde než ve své posteli. Během chůze přes pozemky Bradavic se mu v hlavě honilo mnoho myšlenek. Téměř žádná z nich se však netýkala nedávno ukončené bitvy. K jeho nemalému rozrušení se neposlušná mysl opět zabývala Potterem.

V hlavě si znovu a znovu přehrával jejich setkání ve sprše. Sex sám nebyl odlišný od mnoha podobných situací, které Severus zažil, ale bylo tady něco… něco, co Severus nedokázal uchopit. A to něco stavělo tohle krátké sexuální spojení vysoko nade všechny ostatní. Opravdu to nechápal. Nebylo to tak, že by se nějak více zdržovali milostnou předehrou či zkoušeli něco neobvyklého. V podstatě jen strčil svůj ztopořený penis do Potterova zadku, jako do mnoha jiných před tím, a po chvíli se udělal. A přesto… jak je možné, že tak intenzivní orgasmus ještě nikdy nezažil?

Bylo to snad tím, že měl sex dvakrát během tří dnů? Nebo tím, že v něm ještě koloval adrenalin z bitvy? Či snad skutečností, že by z toho měl velký problém, kdyby je někdo nachytal? Severus nevěděl a cítil, jak v něm narůstá podráždění. Proč se zatraceně všechny věci, které nedokázal vysvětlit, vždy točily kolem Pottera?

V momentě kdy ve svých pokojích konečně zalézal do postele, usoudil, že tento konkrétní problém má jedno jediné řešení. Bude muset své pocity znovu otestovat v praxi a to hned při jejich dalším setkání. Ano, je prostě beze sporu nutné, aby se s Potterem co nejdříve vyspal znovu, což vypadalo na velice příjemnou povinnost. A protože v jeho ložnici nebyl nikdo jiný a všude kolem byla tma, Severus si dovolil potěšeně se usmát.

 

-------------------------------------------------------------------------------------------------

 

Bylo velice překvapivé a pro Severuse nanejvýš neobvyklé, že s dobrou náladou, s níž usínal, také druhý den vstával. Dokonce ani zprávy v Denním věštci na něj neměly příliš velký vliv. Konec konců tam nepsali nic, co by už nevěděl.

"Úmrtí, úmrtí, únos, úmrtí,…," běželo mu s nezájmem hlavou, jak listoval stránkami novin. Vlastně nevěděl, proč ty noviny dneska vůbec otevíral, když stejně věděl, co tam bude.  Nakonec je odhodil stranou a rozhodl se raději soustředit na svou kávu. To byla rozhodně mnohem příjemnější činnost.

Jelikož se rozhodl snídat ve Velké síni, měl také dobrou možnost rozptýlit svou pozornost pozorováním studentů. Nebylo to sice nijak zvlášť zábavné, ale snídani to obvykle trochu zpestřilo.

Ve chvíli kdy se místnost začala více zaplňovat, byl už po snídani, a protože s příchodem většího množství studentů začal také nepříjemně narůstat hluk, vydal se okamžitě zpět do sklepení. Měl před sebou volný den. V mysli procházel seznam zajímavých lektvarů a vybíral, na kterém z nich by právě dnes mohl začít pracovat.

Z příjemných myšlenek ho vytrhla ozvěna zvýšených hlasů. Zřejmě nějaký studentský spor. A jelikož neexistoval lepší způsob, jak si ještě více zvednout náladu, než připravit některou z kolejí o další body, vydal se Severus samozřejmě směrem, ze kterého hlasy přicházely.

„Co čumíš, Pottere?“ byla první slova, která dokázal rozeznat, a srdce mu proti jeho vůli trochu zrychlilo. Pro Merlina, do jakého problému se zase mladík dostal?

„Chceš nás zase prásknout McGonagallový?“ pokračoval stejný hlas a Severus se zamračil. Tohle rozhodně nevypadalo na obyčejný studentský spor.

„Myslím,“ ozval se konečně pevným hlas Potter, „že tentokrát bude třeba předat vás přímo do rukou profesora Snapea.“

Bývalému špionovi došlo, že ho mladý hrdina musel slyšet přicházet, a tak se připravil na konfrontaci. Podle všeho právě včas. Stihl zastavit dva nebelvírské chlapce zrovna ve chvíli, kdy se vydali na zběsilý úprk.

„Pospícháte snad někam, pánové?“ oslovil je klidně.

Jeden z chlapců se zachoval přesně, jak Severus očekával – zbledl a ustrašeně se nakrčil. Druhý však zareagoval naprosto nečekaně. Místo toho, aby byl vystrašen přítomností učitele lektvarů, se pohrdavě zašklebil a plivnul Potterovým směrem.

„Jsi zrádce, Pottere! A tohle… tohle je válka!“ zakřičel vztekle, čímž překvapil všechny přítomné včetně svého kamaráda.

Severus se trochu nechápavě zahleděl na Pottera. Něco mu tu unikalo? Když ale uviděl nevěřícný pohled v očích svého spolubojovníka, bylo mu jasné, že on není jediný, kdo je naivitou toho kluka překvapený.

Potter se dokonce zdál v šoku, čemuž nasvědčoval hysterický smích, který mu po chvíli začal unikat z hrdla. Severus se reakci svého spolubojovníka příliš nedivil. Někdy bylo prostě zcela neskutečné, jak krutě odlišný mohl být svět uvnitř hradu plného studentů a mimo něj. Nicméně nikomu by neprospělo, kdyby někdo Pottera v tomhle stavu nedalekém od psychického zhroucení viděl, a tak mu pevně stiskl paži a tiše zasyčel:

„Seber se, Pottere.“

Bolestivé stisknutí zřejmě trochu pomohlo, protože Potter důrazně přikývl a snažil se dostat svůj zrychlený dech pod kontrolu. Pak mu rukou pokynul k místu pod schody. Až v tu chvíli Severus zpozoroval, že tam leží svázaný jeden z jeho Zmijozelů. Konečně mu začínalo být jasné, o co tu jde.

„Děkuji vám, pane Pottere,“ řekl nahlas, aby to dobře slyšeli i dva Nebelvíři stojící za ním. „Já už to teď převezmu.“

Mladý hrdina znovu přikývl a ještě stále zhluboka dýchající se vypravil směrem k Velké síni. Podle všeho se s bitvou na Příčné nevyrovnával příliš dobře, což v Severusovi okamžitě vyvolalo nežádoucí myšlenku:

"Zastaví se dnes večer pro odreagování?"

Jakmile ho to napadlo, sám sobě vynadal. Teď nebyl čas na podobné úvahy. Otočil se na dvojici provinilců a nasadil svůj nejvíce rozzlobený výraz.

„A co provedeme s vámi?“ zeptal se tónem, který sliboval dlouhé mučení, a s potěšením v duchu konstatoval, že tentokrát se strachy třásli oba.

 

--------------------------------------------------------------------------------------------------

 

Potrestání dvou Nebelvírů byl nakonec mnohem větší problém, než si Severus dokázal představit. Zkazilo mu to dokonce celou sobotu.

To, co se zprvu zdálo jako běžný mezikolejní spor, bylo něčím mnohem závažnějším. Dokonce sám Severus byl zděšený skutečností, že pan Campbell byl schopný pustit dalšího studenta z výšky několika metrů hlavou dolů. Svou oběť svázali tak, že se nemohla bránit a ve věku, kdy měli studenti svou magii již pod kontrolou, se opravdu nedalo spoléhat na to, že je zachrání náhodná magie. Bylo obrovské štěstí, že se tam objevil Potter. Poté co Severus vyslechl oběť i oba útočníky, si uvědomil, že takový čin bude vyžadovat konzultaci s McGonagallovou i ředitelem.

Minerva se tvářila patřičně zděšeně, když zjistila, co její zlatí Nebelvíři byli schopni provést. A byla dokonce ochotná souhlasit se Severusovým návrhem vyloučení. Bohužel ředitel měl na celou situaci jiný názor.

„Musíme si uvědomit, že pan Campbell prochází velmi těžkým obdobím,“ řekl jim smutným tónem.

„To si uvědomuji, Albusi,“ rozčileně reagovala čarodějka. „Proto jsem je z toho minule nechala vyjít tak snadno, ale toto už překračuje všechny meze!“

„Ztráta členů jeho rodiny je pro něj velmi náročná,“ pokračoval ředitel.

„Také další studenti ztratili své blízké,“ zasyčel Severus vztekle, „a přesto neobchází po hradě a nevraždí další studenty.“

„Ale no tak, Severusi, slovo vražda je trochu přehnané.“ nenechal se Brumbál vyvést z míry.

Mistr lektvarů nasupeně vydechl, avšak znovu promluvila Minerva.

„Nemůžeme ho tu nechat, Albusi. Pan Campbell představuje riziko pro ostatní studenty.“

„To ano, to ano,“ překvapivě souhlasil ředitel.

„Tak co tedy navrhuješ?“

Starý muž si několikrát promnul vous, než promluvil. „Pošleme ho ke svatému Mungovi s tím, že až ho prohlásí za zdravého, přijmeme ho zpátky.“

K Severusově zděšení se po tomto návrhu Minerva zamyšleně odmlčela.

„S tím nesouhlasím!“ vykřikl proto rozhodně.

Další dva přítomní však mlčeli a McGonagallová na něj hleděla poněkud provinile.

„Ne,“ řekl důrazně znovu. „To rozhodně ne!“

Všechna jeho snaha byla naneštěstí marná, bylo rozhodnuto. Pan Campbell bude poslán ke svatému Mungovi a to pouze s dočasným vyloučením.

„Předpokládám, že pana Patersona také odmítáte vyloučit?“ zeptal se jen hořce.

V místnosti se opět rozhostilo všeříkající ticho, a tak Severus naštvaně opustil kancelář a vztekle při tom za sebou bouchl dveřmi. Ti dva ho tam přece stejně nepotřebovali. Nebrali žádné ohledy na cokoliv, co řekl! Nebelvír dokonce nepřijde o žádné body, protože se shodli, že tento problém už přesahuje záležitosti koleje. Zatracení pokrytci! Kdo byl ten debil, který tvrdil, že Nebelvíři jsou čestní?

 

-------------------------------------------------------------------------------------------------

 

Zbytečnými rozhovory s nebelvírskými provinilci a později s Minervou a Brumbálem promarnil většinu dne. Bylo už pokročilé odpoledne, když se konečně dostal alespoň k pozdnímu obědu. Měl však natolik mizernou náladu, že mu zkazila chuť k jídlu. Znechuceně vzdal jakékoliv pokusy sníst něco z toho, co mu skřítkové přinesli, a raději si nalil sklenku koňaku.

Během svého dětství a dospívání se Severus často cítil naprosto zbytečný a neužitečný. Nicméně v dospělosti to pro něj nebyl právě běžný pocit. Konec konců patřil mezi nejlepší mistry lektvarů celého světa, měl vynikající bojové schopnosti a přímo neocenitelné nadání v oblasti špiónství.

Bohužel situace jako ta dnešní mu neustále připomínaly, že ať se bude snažit jakkoliv, ať udělá cokoliv, v očích ostatních stále bude jen tím neoblíbeným Zmijozelem a bývalým Smrtijedem. Budou ho brát vážně, jen když jim to přijde vhod.

Že se v takto chmurných myšlenkách topí už několik hodin, mu došlo tehdy, když ho probralo jemné zaklepání na dveře. Rychlý pohled na hodiny mu odhalil, že je půl jedné ráno, a tak mu bylo více než jasné, koho za dveřmi objeví.

Zlomek vteřiny uvažoval, že neotevře nebo mu strhne hromadu bodů. Ale kupodivu jeho spolubojovník byl jediný ze všech Nebelvírů, možná jediný ze všech kouzelníků, na kterého se nezlobil.

Proto vstal a vydal se otevřít. Potter vypadal stejně, jak se on sám cítil. Unavený, zklamaný a frustrovaný celým tím nekončícím bojem. Možná také proto Severusovi v jeho přítomnosti nezáleželo na tom, kdo byl z jaké koleje. Mohli být charakterově jakkoliv rozdílní, ale v tomhle si dokonale rozuměli i beze slov.

 „Špatné sny?“ zeptal se přece jen nakonec.

„Ne, ani jsem nezkoušel spát,“ přiznal Potter se ztrápeným povzdechem.

Severus to chápal. Dobře věděl, že někdy nemá žádný smysl zbytečně se převalovat v posteli a děsit se nočních můr, které zcela jistě přijdou.

Zahleděl se do ohně a zauvažoval nad tím, jestli by Potter dnes vzal do úvahy jeho názor, kdyby mohl spolu s učiteli rozhodovat o osudu provinilých Nebelvírů. Nejspíš ne, ale možná přece jen…

Z malého vnitřního sporu ho vytrhl až mladík, když přešel k němu a klekl si k jeho nohám. Severus se na něj zamyšleně podíval. Dobře věděl, proč sem mladík přišel a proč teď u něj klečí. Ale přesto… bylo to trochu neuvěřitelné. Severus sám by si jen tak před někoho neklekl. Byla to tak ponižující pozice! A teď přímo před jeho nohama klečel sám Harry Potter! Po celém dni, kdy se cítil tak zbytečný a nedůležitý, bylo tohle přesně to, co potřeboval.

Tiše si Pottera prohlížel a moc se mu líbilo, co viděl. Mladík byl opravdu sexy a mimo to vůbec nevypadal poníženě. Dokonce i v této pozici z něj byla cítit jeho moc a síla. Jediné, co takto dával najevo, byl jeho respekt a důvěra k Severusovi.

Mistr lektvarů se cítil trochu jako ve snu. Nikdo se na něj nikdy takto nedíval. A tak se sklonil a políbil Pottera tak, jak ještě žádného muže nelíbal – s jemností a něhou.

Něha se brzy změnila ve vášeň a o chvíli později, po dalším neskutečně intenzivním orgasmu, si Severus musel s jistými rozpaky připustit, že neobvyklý zážitek z minulé noci nejspíše nebude až tak ojedinělý. Záhadou jen zůstávalo proč.

Leželi společně vedle krbu na rozházeném oblečení a oba zrychleně dýchali. Také tohle byla situace, kterou Severus zažil už s mnoha milenci před tím, ale tenhle moment na rozdíl od ostatních naprosto postrádal jakékoliv napětí, nejistotu či rozpačitost.

"Patrně je to tím," dumal v myšlenkách Severus, "že se s Potterem navzájem známe."

Také proto se nakonec rozhodl přerušit ticho první větou, která ho napadla. Nemusel se bát, že se jeho milenec urazí.

„Doufám, že nebudeš vyžadovat sex každý den.“

Určitě však nečekal, že tím Pottera pobaví.

„Chceš říct, že bys to nezvládl?“ zareagoval totiž jeho milenec se smíchem.

„Není mi sedmnáct, Pottere,“ odvětil, aby tuto malou slovní přestřelku neprohrál, „a mám taky jiné povinnosti. Ne jen sex s tebou.“

Chvíli to vypadalo, že přece jen trochu přestřelil. Potter se prudce zvedl a zatvářil se uraženě.

„Sex se mnou je pro tebe povinnost?“

Naštěstí schopnost přiměřeně reagovat v nebezpečných situacích, kterou Severus získal jako špion, se vyplatila i teď.

„Jistě, copak nevidíš, jak jsem z toho zničený?“

„Blbče,“ rozesmál se Potter a k Severusovu překvapení ho jemně švihl tričkem, které držel v ruce. Bylo to zábavné, ale bývalý špion se odmítal smát takovému hloupému skotačení, a tak se raději zeptal:

„Mohl by ses někdy chovat přiměřeně svému věku?“                  

Reakce Pottera ho překvapila ještě mnohem víc. Vesele odvětil:

„To právě dělám,“ a hned poté mu vtiskl rychlý polibek na ústa. Bylo to natolik nečekané, že Severus na vteřinu úplně ztuhnul. Avšak pro Pottera to podle všeho bylo naprosto běžné chování. Pokračoval ve svém oblékání, jakoby se nic nestalo.

A jelikož Severus nechtěl být přistižen v rozpacích, začal ho svižně napodobovat. Teprve když Potter odešel, sesunul se Mistr lektvarů zpět do křesla a zamyšleně si položil špičky prstů na rty.

"Líbají se snad Nebelvíři běžně i jindy než během sexu?" přemýšlel zmateně. Měl by si to asi zjistit, když s jedním z nich teď spí.

 

----------------------------------------------------------------------------------------------------------

 

V neděli Severusovi přece jen přálo štěstí a konečně se dostal k vaření lektvaru, který si naplánoval už na sobotu. Bylo to velmi příjemné zpestření volného dne a především mu to velmi efektivně odvádělo myšlenky od Pottera.

První den následujícího pracovního týden začal v podobném tempu. Podle všeho si všechny vážné problémy daly na chvíli pauzu. Jediné, co Severus celé pondělí řešil, bylo, zda by se měl po večerním tréninku s Potterem vyspat či ne. Mistr lektvarů byl sám sebou překvapený, když si uvědomil, že by byl dokonce ochotný provozovat sex místo tréninku. Tak velký sexuální apetit neměl ani v pubertě. Nehledě na to, že zanedbávání povinností mu také nebylo vlastní. Pak tu také byla ta možnost, že si Potter zvykne na velmi častý sex a bude ho vyžadovat i poté, co Severuse přejde toto počáteční nadšení.

Možná i proto, že se jeho myšlenky neustále točily kolem Pottera, dorazil na jejich pondělní trénink první. Nechal tedy vytvořit jejich tréninkovou místnost a vešel dovnitř. Chvíli uvažoval, že by se při čekání rozptýlil některou z mnoha knih, kterými Komnata nejvyšší potřeby zaplnila police, ale Potter měl přijít každou chvíli, a tak usoudil, že by bylo zbytečné si cokoliv rozečíst.

Jenže ubíhaly vteřiny a minuty a jeho spolubojovník stále nikde. Severus začínal být nervózní. Od začátku jejich společných tréninků se ještě nestalo, aby Potter dorazil pozdě. Zatím by bylo zbytečné vyvolávat jakoukoliv paniku, proto Severus začal rázovat z jedné strany místnosti na druhou, aby sám sebe trochu uklidnil.

Po více jak půl hodině čekání se konečně dočkal. Nejdříve upoutal jeho pozornost neomylný dupot běžících nohou, než do dveří vlítl zadýchaný Potter. Severus se okamžitě nadechoval ke zlostnému výkladu. Dříve než stihl cokoliv říct, mladík vyhrkl:

„Omlouvám se. Vůbec jsem nestíhal.“

Mistr lektvarů se zamračil. Tohle mu jako omluva rozhodně nestačilo. Nesnášel čekání a rozhodně si nemyslel, že by měl čekat na jednoho ze svých studentů. A vůbec nezáleželo na tom, jak výjimečný ten student byl. Copak si Potter myslí, že teď když spolu spí, se k němu může chovat nevhodně?

„A smím tedy vědět,“ vypálil na mladíka a pohrdavě si založil ruce na hrudi, „co tak ohromně důležitého tě donutilo nechat mě na tebe čekat?“ V takové chvíle byl opravdu rád, že byl Potter stále o něco menší než on. Mohl na něj tak velice snadno shlížet svrchu.

Nicméně bylo trochu nečekané, že mladík po jeho otázce nezaujal obranný postoj. Místo toho se na jeho tváři objevila směs překvapení a rozpaků. Mistr lektvarů se na to zamračil. Rozpaky by chápal, ale co na jeho otázce bylo tak překvapivé?

„Tak bude to, Pottere?“ popohnal ho nerudně, když se zdálo, že mladík bude nervózně přešlapovat z nohy na nohu ještě dalších několik minut.

„No,“ vypadloz něj tedy nakonec, „bylo přece setkání Řádu.“

Ta slova byla pro Severuse jako rána do žaludku.

„Setkání Řádu?“ zeptal se však klidně, i když možná hloupě.

Potter přikývnul a nejistě si ho prohlížel.

„Jo,“ potvrdil pak, „myslel jsem, že to víš.“

„To by se někdo musel obtěžovat dát mi vědět,“ zabručel Severus rozzlobeně. Už to nebyl Potter, na koho se zlobil.

„Brumbál dnes ráno rozesílal vzkazy. Nedostal jsi jeden?“

Papírové vzkazy znamenaly setkání nejužších členů Řádu. Podle všeho mezi ně už Severus nepatřil. Rozhodl se na Potterovu otázku neodpovídat a otočil se k němu zády, aby tak skryl hořký úsměv, který mu zkřivil rty. Něco takového měl přece dávno očekávat. Vždyť jakou hodnotu mohl mít bývalý špion?

„Neprobírali jsme nic moc důležitého,“ ozval se tichý hlas za ním. Potterovi zřejmě konečně došlo, kde je problém a snažil se ho utišit. Jaká ironie! Jeho mladičký spolubojovník je zván na schůze nejužšího kruhu a on, muž s mnohaletými válečnými zkušenostmi, ne!

Prudce se obrátil s cílem vybít si svůj vztek právě na něm. Jenže pak zpozoroval unavený výraz jeho tváře a téměř uštvaný pohled v očích, který sám moc dobře znal. Potter nebyl jen člen úzkého kruhu, on byl budoucí vůdce. A existoval vůbec lepší způsob, jak si pojistit své dobré postavení na straně světla, než spát s jejich nebelvírským vůdcem?

Severus místo křiku přešel k Potterovi, uchopil jeho tvář do dlaní a hluboce ho políbil. Ať už byl na dnešní schůzi kdokoliv, nikdo z nich jistě nebude mít zajištěnou přízeň budoucího vůdce Řádu tak silně jako on.

Když později z Pottera strhával poslední kousky oblečení, pomyslel si, že tohle je rozhodně lepší a mnohem bezpečnější způsob, jak pracovat na svém postavení uvnitř Řádu, než byla práce špiona.

 

----------------------------------------------------------------------------------------------------------

 

Bylo pochopitelné, že následující dny Severus právě dobrou náladou neoplýval. Brumbál ho odkopnul jako použitou hračku a ani se nenamáhal informovat ho a změně situace. Bylo tak ponižující, že se to dozvěděl až od Pottera. A nezáleželo na tom, že se o sebe dokázal postarat, že si dokázal zajistit a upevnit své postavení. Ne, o to tu teď nešlo. Podstatné bylo, že Severus byl velmi inteligentní a velmi schopný. Dobře to o sobě věděl a chtěl být za to oceněný. Schopnosti špiona přece nebyly jedinou oblastí, ve které vynikal. Dokonce Temný pán to věděl.

A jelikož Nebelvíři byli samozřejmě ti, kteří ho oceňovali nejméně, Severus se velmi rychle postaral o to, aby jejich kolej byla opět téměř na nule. Jeho pocit zadostiučinění ještě zvyšoval fakt, že McGonagallová se na něj sice nesouhlasně mračila, ale kvůli sobotním událostem si zatím netroufala hlasitě protestovat.

Co se týká ředitele, Severusovi se velmi dobře dařilo vyhýbat se mu celé úterý a většinu středy. Bohužel nic netrvá věčně. Brumbálovi se nakonec podařilo odchytit ho během středeční pauzy mezi jeho odpoledním vyučováním.

„Severusi? Měl bys na mě chvilku?“ začal, jakmile vešel do dveří.

„Neměl,“ zavrčel Mistr lektvarů a nemusel ani příliš lhát.

„Výborně,“ zareagoval zcela nesouvisle ředitel. „Tak se u mě zastav dnes po večeři.“

„Mám schůzku s Potterem,“ odvětil Severus zvýšeným hlasem, protože ředitel se už vydal na odchod.

„Jsem si jist, že Harry to pochopí,“ nenechal se rozhodit starší muž a svižně odešel bez toho, že by počkal na odpověď.

Mistr lektvarů vztekle praštil knihou, kterou celou dobu držel v rukách, o stůl. Kdyby ten dědek nebyl jeho zaměstnavatel, už by ho dávno nakopal do prdele.

 

----------------------------------------------------------------------------------------------------------

 

Setkání s Brumbálem začalo stejně jako každé jiné.

„Dáš si čaj, Severusi?“

„Citrónový bonbon, Severusi?“

„A co takhle dýňový koláček, Severusi?“

Ale nakonec se přece jen dostali k důvodu, proč si ho sem ředitel pozval. Ke skrytému potěšení Mistra lektvarů ho starý muž nejdříve informoval o tom, co bylo probíráno na pondělní schůzi nejužšího kruhu, později však přešel k dalším a dalším válečným informacím a různým faktům. Každá z těchto skutečností poukazovala na to, jak mizerně si strana světla vede, a Severus začínal pomalu ale jistě tušit, kam tím ředitel míří. Starý muž neřekl nic přímo, nejspíš nechtěl být opravdu tím, kdo to navrhne, ale oba věděli, o čem mluví.

„Je to tady, Severusi,“ řekl Brumbál nakonec a pozorně se na něj zahleděl přes své brýle ve tvaru půlměsíce. „Myslíš, že to zvládneš?“

„A tebe to snad zajímá?“ zeptal se Mistr lektvarů s nádechem ironie v hlase. Opravdu pochyboval, že řediteli byť i jen trochu jde o zdraví jednotlivců. Šlo mu jen o vítězství.

„Severusi,“ povzdechl si starší muž ztrápeně, „jistěže mě to zajímá. Pokud si myslíš, že bys byl v ohrožení života, nemusíš to dělat.“

Oslovený nedůvěřivě přimhouřil oční víčka a zasyčel:

„A ty si snad myslíš, že nebudu v ohrožení života?“

Po jeho otázce Brumbál trochu nervózně poposednul, pak si v uklidňujícím gestu spojil ruce do stříšky a pevným hlasem upřesnil:

„Měl jsem na mysli, pokud si myslíš, že budeš ve větším ohrožení života než obvykle.“

Severus na staršího muže chvíli jen nevěřícně zíral. Opravdu v práci špiona existují různé stupně ohrožení života? Připadalo mu to spíše jako způsob, jak uchlácholit černé svědomí. V mysli mu vyvstal obraz zkroušeně se tvářícího ředitele, jak smutně dodává: "Severus byl statečný muž. Ani se mi nesvěřil, že by byl ve větším nebezpečí než obvykle." A všude kolem by stáli lidé, kteří by se dokonce ani nesnažili předstírat, že je jeho smrt mrzí. Neveselá představa.

„Severusi,“ vytrhl ho Brumbál z pesimistického dumání o budoucnosti, „přece jsi věděl, že to může přijít. Mluvili jsme o tom.“

Mistr lektvarů přikývl. Ano, věděl o tom. Dobře si pamatoval, že na toto téma již přišla řeč po útoku na Merlinovo údolí. Tenkrát možná dokonce stále doufal, že bude možné, aby se navrátil do své dřívější role důležitého špiona. Jenže teď měl mnohem lepší tajné zpestření a už si začínal zvykat na skutečnost, že jeho život není v neustálém nebezpečí.

„Voldemort si jistě myslí, že stále pracuješ na úkolu, který ti zadal,“ tlačil na něj dál ředitel, ale Severus celou situaci tak růžově neviděl. Bylo opravdu možné, že Pán zla svému špionovi stále věří – a napovídal tomu i fakt, že jeho Znamení zla mučivě nepálilo – ale po únosu Mundunguse Fletchera a pozdějším útěku s Potterem by bylo holé šílenství se tam vrátit.

„Předám ti několik pravdivých informací, které ti jistě pomohou znovu získat jeho důvěru,“ pokračoval Brumbál v přemlouvání, když Severus nic neříkal.

„Kvalitních informací?“ zeptal se špion podezíravě. Někdy měl opravdu pocit, že Brumbál ani netuší, jakému nebezpečí se pro něj vystavuje.

„Velmi kvalitních,“ potvrdil ředitel tiše a podle ponurého výrazu na jeho tváři mohl Severus snadno usoudit, že starý muž skutečně plánuje zradit své lidi.

Hořce si povzdechl a zahleděl se do šálku s čajem.

„To je to opravdu tolik důležité?“ zeptal se nakonec tiše.

„Jsme bez tebe jako slepí,“ zkoušel Brumbál hrát na jeho ješitnost.

„Bude trvat dlouho, než se opět dostanu ke kvalitním informacím. Možná se mi to nepodaří vůbec,“ zkusil to Severus ještě naposledy.

„Zcela důvěřuji tvým schopnostem,“ zareagoval na to ředitel s úsměvem a dolil mu teplý čaj.

Mistr lektvarů se na něj zlostně zamračil. Ale přestože byl chováním starého muže značně podrážděný, v těle se mu pomalu začínalo probouzet vzrušení. Relativně poklidný mezičas jeho života právě končí a on se brzy opět stane jedním z nejdůležitějších členů Řádu -  i kdyby měl při tom snad zemřít!

 

 

 

14. Kapitola - Zmijozel vs. Zmijozel

 

 

Komentáře ke 13. kapitole

Jen dál, jen dál... :D

Datum: 21.02.2012 | Vložil: ranchan

a dopr***. Severus se má vrátit jako špión? Takový zvrat jsem nečekala, ikdyž jsem si říkala jestli budou mít někoho ve Voldemortových řadách. Harrymu se to asi nebude moc líbit, troufám si říct, že asi bude zuřit.
Jejich vztah se mi velice líbí, vyvíji se pomalu a postupně (nepadli si hned kolem krku a nevyznávali si nehynoucí lásku ;) ) jsem zvědavá kdy zjistí, že jejich vztah není jen tělesná přítažlivost, ale třeba i něco víc. No uvidíme jak se to bude vyvíjet. :D
Povídka je napínavá a velice dobře napsaná, a mě osobně vtáhla do příběhu. Moc se těším na dalsí kapitolu

Re: Jen dál, jen dál... :D

Datum: 31.03.2012 | Vložil: GrayLady

Děkuji za komentář:) Samozřejmě nemůžu prozradit Harryho budoucí reakce, ale tvůj odhad jeho chování je rozhodně velmi dobrý ;-)
Moc mě těší, že se ti líbí, jak se jejich vztah vyvíjí - snažila jsem (a snažím se) to neuspěchat. Doufám, že jsi vydržela čekat a další vývoj v této povídce se ti také bude líbit:)

Brum brum

Datum: 23.01.2012 | Vložil: Petra

hmmmm, můj gauč už pomalu ale jistě ztrácí pod mým pozadím původní tvary. Ale budu tu čekat na další kapitolu, i kdyby mi měl pod tím zadkem odejít úplně...

Re: Brum brum

Datum: 11.02.2012 | Vložil: Petra

To na čem sedím teď se jíž gauči ani vzdáleně nepodobá. Panebože, vidím dokonalý obtisk mé zadnice... Možná bych měla zhubnout... :-) Tak nějak mi připadá, že jsi se po kapitolce Mezičas rozhodla, dát si svůj ¨vlastní mezičas. No já to trpělivě vydržím...

Re: Re: Brum brum

Datum: 18.02.2012 | Vložil: Mononoke

Čakám, čakáš, čaká, čakáme, čakáte, čakajú.... je nás viac a Valentín za nami, uvidíme či sa niečo zmení - napríklad do prvého apríla.

Re: Re: Re: Brum brum

Datum: 31.03.2012 | Vložil: GrayLady

:-D tak vypadá to, že na prvního apríla jsem to stihla... děkuji za čekání a omlouvám se za nedostatek zpráv...

Re: Brum brum

Datum: 31.03.2012 | Vložil: GrayLady

Děkuji za výdrž, vím, že jsem jí hodně zkoušela, vydržela až do teď?

huh..

Datum: 13.01.2012 | Vložil: Hanča

Co nám to děláš, GreyLady? Odříznout nás od příběhu na TAK dlouho... Bylo by fajn nám alespoň odhadem říct, kdy nás zahrneš další kapitolkou:) Díky...

Re: huh..

Datum: 31.03.2012 | Vložil: GrayLady

Opravdu moc se omlouvám...

Taky čekám

Datum: 05.01.2012 | Vložil: belldandy

Ahoj GreyLady, během včerejška jsem přečetla celou trilogii a musím ti napsat, jak moc se mi líbí realiticko-temný tón, ve kterém je napsána. Tvůj Harry se mi zdá sice lehounce OOC. Ale má právě takový charakter, jaký věřím, že by se u něj časem musel vyvinout. Zdá se mi to nebo u něj skutečně pocit provinilosti postupně nahradil cyniský náhled na svět? Nepodobá se on čím dál víc Snapovi :) ? Uvidíme ... Jsem moc zvědavá na pokračování. Doufám, že se chystáš psát dál, protože tvůj příběh si to zaslouší. Pěkně prosím o pokračování.

Re: Taky čekám

Datum: 31.03.2012 | Vložil: GrayLady

Ano, musím přiznat, že se mnohem snadněji drží Severuse v rámci jeho charakteru (i když taky často klouže;-)), než Harry. Nejspíš proto, že ho vidím jinak a prohnala jsem ho trochu drsnějšími událostmi než J.K.R.. Rozhodně u něj cynismus nechybí:D Doufám, že mě dlouhé odmlčení nepřipravilo o tvou přízeň a moc děkuji za komentář:)

Re: Re: Taky čekám

Datum: 02.04.2012 | Vložil: belldandy

Musím dodat, že můj komentář nebyl rozhodně výzvou k tomu, abys něco měnila :), protože mně se oba (Harry a Severus) tak, jak jsi je napsala líbí. Myslím, že v tom, v čem jsou jiní, je kus tvé originality a je to tak zkrátka dobré ... / Mimo jiné pro pochopení tvého Harryho mi přišly zásadní "Věci, na kterých záleží" - ta povídka je pro mne něco jako silný extrakt z Odstínů šedi. (Harry je jako ten chlápek v červeném obleku, musí dělat práci supermana a vážně mu to ničí soukromý život, vlastně jakýkoli život ...) :)

1**

Datum: 20.12.2011 | Vložil: Alissea

skvělý počteníčko, už se tu klepu na další kapitolu, tak doufám že brzo bude :) jsem ráda že jsem na tvé stránky narazila a mohla si tě zařadit do mých oblíbených. Děkuji za to že píšeš

Re: 1**

Datum: 31.03.2012 | Vložil: GrayLady

Ehm, další kapitolka nebude brzo, ale teď už můžu s jistotou říct, že bude :D Moc děkuju za pochvalu a doufám, že tvá přízeň vydržela i po tak dlouhé době mého odmlčení.

super pokráčko

Datum: 17.12.2011 | Vložil: mamba-nasumpa

Hmm, tak nevím, přidávám tenhle příspěvek správně? Děláš mi v tom trochu guláš ;-) Nejdřív jsem přehlídla, že se mám přesunout na tyhle stránky a ted nějaký nový příspěvěk. Asi se ztrapním, ale to mi problém nedělá :-P Málo se soustředím, takže ten guláš si dělám sama :-(
Jinak od 11 kapitoly, kterou jsem dočetla na jiném místě se vztah Sevík+Harry rotvíjí zajímavě, velmi zajímavě! To, že Harry bude vztah, čistě sexuální brzy považovat za intimní se dá očekávat, co? Myslím, že jsi i tu variantu někde zmínila. A Sevíka jsi vystřihla jako skutečného zmijozela :D Upevnění pozice, hi hi. Díky za parádní počteníčko a už se těším na další "povinost" jak tomu říká Sevík :D

Re: super pokráčko

Datum: 31.03.2012 | Vložil: GrayLady

Rozhodně správně:) Jsem ráda, že jsi tyto stránky nakonec našla;) Snažím se Severuse udržet jako pořádného Zmijozela a jsem ráda, že se mi to daří. Jak se mění Harryho pohled na jejich vztah si už teď můžeme přečíst ve 14. kapče, ale tím to rozhodně nekončí. Díky za komentík:)

ČEKÁM

Datum: 07.12.2011 | Vložil: Anano

No čekám, čekám))) Chodím sem každý den)) A budu čekat))

Re: ČEKÁM

Datum: 20.12.2011 | Vložil: mamba

Muhaha, já čekám, já taky pořád čekám
:-P

Re: Re: ČEKÁM

Datum: 31.03.2012 | Vložil: GrayLady

Ech, cítím se provinile, vydrželo vám to do března?

Další kapču! Další kapču!!

Datum: 06.12.2011 | Vložil: Hanča

Kdy nám přibude další kapča? Už ji netrpělivě vyhlížím :-)

Re: Další kapču! Další kapču!!

Datum: 31.03.2012 | Vložil: GrayLady

Ehm, no, věřila bys, kdybych napsala, že v březnu? (stydím, stydím)

...

Datum: 15.11.2011 | Vložil: Anano

Tak mam za sebou všechny kapči, poslední končí dost temně... Ty jo, ta povídka je fakt návyková.)) Velice se těším na pokráčko))

Re: ...

Datum: 27.11.2011 | Vložil: GrayLady

Mám v plánu ještě trochu té temnoty přihodit... ;-) Ale snad povídka zůstane i nadále návyková :-D Na pokráčku pracuji...

BRILÁNTNÍ!!!

Datum: 15.11.2011 | Vložil: Anano

NO TY BRĎO! Sice zbyli mi k přečtení ještě čtyři kapči, ale ja už prostě musim vám poděkovat za takovou nádheru. Děkuji za příběh, děkuji za Severuse, a hlavně děkuji za takového Harryho. Prostě válečník jak má bejt, který ví, co je to válka, ví, že "když nezabiješ - tak zabijou tebe", a hlavně který neblekotá pořad před Snapem, jak prvňáček. Fakt lepšího spolubojovníka Snape dostat nemohl a ať se take nestěžuje (i když on už dávno nestěžuje :D)) Fakt úžasný, a to přitom, že já moc nečtu povídky, kde Snape je takový, jako u Rowlingové. Ale tadleta je vyjímečná, asi proto, že povahy Seva a Harryho se k sobě prostě hodí. Velice se těšim na další kapči, a doufám, drahá spisovatelko, že ten příběh dokončíte. Jen ho nezahoďte, prosim, prosim))) Ještě jednou děkuji!

Re: BRILÁNTNÍ!!!

Datum: 27.11.2011 | Vložil: GrayLady

Děkuji:))) Jsem ráda, že se Harry líbí takový, jakého ho vidím já. Nemám ráda nerovnocenné vztahy, a tedy nemám příliš ráda snarry, kde je Harry značně nedospělý.
Proto se opravdu snažím, aby se Harry se Severusem v tomhle příběhu dokázali jeden druhému vyrovnat.
Určitě mám v plánu celou sérii dokončit, sice to pravděpodobně potrvá ještě dost dlouho, ale konce se určitě jednou dočkáme ;-)

Vrátiť sa?

Datum: 11.11.2011 | Vložil: Mononoke

Severus si upevnil postavenie u mladého vodcu, takže ak zariskuje nad rámec bežného obetovania sa, Harry sa určite rýchlo objaví na pravom mieste.

Re: Vrátiť sa?

Datum: 27.11.2011 | Vložil: GrayLady

No, minimálně se tam bude snažit objevit ;-) Ale kdo ví, třeba bude nakonec víc ohrožen někdo jiný... Přísně střežené tajemství: Autorka tohohle příběhu umí být někdy hrozně zlomyslná:-D :D

...

Datum: 09.11.2011 | Vložil: beruska

Naprosto bomba, vubec jsem o teto povidve nevedela. A tak jsem se zacetla a vse co bylo napsane jsem precetla na jeden zatah. Tesim se na dalsi cast

Re: ...

Datum: 27.11.2011 | Vložil: GrayLady

Děkuji:-) Jsem moc ráda za každého nového čtenáře, kterému se má povídka líbí. Doufám, že se ti bude líbit i nadále;)

...

Datum: 08.11.2011 | Vložil: Hanka

Všechno co jsem chtěla říct, už řečeno bylo:)
Tak tě chci aspoň pochválit jak si propojila Snapeho pocitové vnímání Harryho, že si uvědomuje kolik toho na něj bylo vloženo a jak nese odpovědnost nad ztrátami v bitvách. Možná to zní jako klišé, ale líbí se mi, že tvůj Severus není k tomu slepý a za Harryho oroduje, byť jen ve svých myšlenkách.
No, prostě miluji, když se jejich vztah rozvíjí postupně:)
Tak se už těším na pokračování a doufám, že Severus brzo prozkoumá, že letmé polibky nepatří k nebelvírům, ale k randění:D.

Re: ...

Datum: 27.11.2011 | Vložil: GrayLady

Pozitivní komentáře ráda čtu, i když znějí podobně, takže opakování se meze nekladou :D :D
Taky miluju, když se jejich vztah rozvíjí postupně, takže sem ráda, že mi to tu vychází. Jo, Severus má někdy dlouhé vedení :D ;-)

super

Datum: 06.11.2011 | Vložil: Kitti

Jsem nadšená, moc se mi líbila kapitola ze Severusova pohledu... i to, jak reagoval na to, že byl odsunut z užšího vedení.... taktizování, že spí s budoucí hlavou řádu a že má tudíž pozici jistou:-))) Potrestání dvou "skoro vrahů" za to bych Albuse taky nechala levitovat nad zemí svázané, ať ví jaké to je. Chudák Snape, nemá to snadný. Jsem překvapená, jak se lidé často míjí v myšlenkach. Seva ani nenapadlo, že Harry do té koupelny vlezl omylem, že netušil, že tam někdo je, ale vedlo to ke společnému odreagování, oba to potřebovali. Upřímně říkám, že jsem zděšená z toho, že Albus hodlá předhodit Severuse Voldymu no chřtánu, že tak riskuje jeho život, jak tvrdě si jde za svým, jsem moc zvědavá na Harryho reakci. Albusovi přece musí být jasné, že návrat může Seva stát život a minimálně mnoho Cruciatů..... ach jo a pro jistotu obětujeme i pár lidí z Řádu. Holka ty nám dáváš, ale moc se mi líbí jak píšeš, netrpělivě vyhlížím pokračování:-))) PS. minulá hláška: "Spím se Snajpem a jsem na to hrdej" je geniální

Re: super

Datum: 27.11.2011 | Vložil: GrayLady

Díky:) :)) Mám opravdu hodně velkou radost hlavně z toho, žes mimo jiné ocenila, jak rozdílně si Severus s Harrym vysvětlují události. To je hlavní důvod, proč svou povídku píšu z obou pohledů.
Chudák Severus si války skutečně ještě užije, ale ani Harry to nebude mít lehké;)
Na pokračování pracuji, ale nejspíš to ještě chvilku potrvá...
Jinak pocit, že dokážu vymyslet geniální hlášky je opravdu úžasný. Takže moc děkuji:-))

...

Datum: 05.11.2011 | Vložil: marci

Moc pěkné. To Tvé střídání pohledů se mi líbí čím dál víc. Zpočátku jsem z toho nadšená nebyla - měla jsem pocit, že se tím pádem neposouvá děj a tak, ale teď si to vyloženě vychutnávám... Severusův přístup k zajištění přízně budoucí hlavy řádu je nadmíru zmijozelský. Nic jiného bych zatím ani nečekala. A krásně jsi zpracovala "potrestání" nebelvírů. To, bohužel, zcela odpovídá kánonu :-/
Nádherné čtení jako vždy - moc se těším na další část :-)

Re: ...

Datum: 06.11.2011 | Vložil: GrayLady

Děkuji:) Musím přiznat, že ta část s potrestáním nebelvírů mi dala opravdu zabrat. Nevím, čím to bylo, ale neustále na mě působila kýčovitě a nereálně, tak jsem jí přepisovala a přepisovala a přepisovala... :-D takže mám opravdu radost, že jí někdo pochválil ;-)
Také mě těší, že se ti více líbí střídání pohledů. Je pravda, že to trochu zdržuje děj, ale snažím se dvakrát poddrobně rozepisovat jen události, které byly důležité pro oba naše hrdiny :-)
Ještě jednou díky za komentář a doufám, že se také další kapitola bude líbit :-)

díky

Datum: 05.11.2011 | Vložil: lilith3913

díky za takú dlhú kapitolku.

Re: díky

Datum: 06.11.2011 | Vložil: GrayLady

Díky za komentík:-)

Teeda...

Datum: 05.11.2011 | Vložil: serafiiin

Je vidět, že Severus se ničím moc nevzrušuje.. Narozdíl od Harryho jsou jeho reakce tak nějak utlumené =D I když nad něčím dumá a neví si s tím rady..
Skvělá kapitola, jsem zvědavá, jak zareaguje Harry až se dozví, že Severus bude zase dělat špeha.. Nebo se o to alespoň pokoušet..
Těším se na další a na Harryho rozhovor s Malfoyem..

Re: Teeda...

Datum: 06.11.2011 | Vložil: GrayLady

Jo, jsem ráda, že je dobře znát rozdíl v myšlení mezi Severusem a Harrym. Přece jen nějaká povahová rozdílnost tam je a kromě toho Harry je narozdíl od Severuse ještě mlaďoch :-D
Ještě nějakou dobu potrvá, než se Harry dozví, co Brumbál na Severuse ušil, ale snad to potom splní tvé očekávání (nebo předčí :D)...
Na další kapče začnu pracovat co nejdříve ;-) Díky za komentář:)

Ha!

Datum: 04.11.2011 | Vložil: yellow

Dobře, dobře. Jistě si ještě pamatuješ mojí minulou kritiku (jak by taky ne, vsadím se, že byla jediná ;)). No, každopádně chci říct, že se mi tahle kapitola líbila. Ty Severusovy myšlenky byly skvělý a dost mě pobavily. No a to jak ho Brumla vrací zpět k Voldemortovi a chystá se zradit svoje vlastní lidi... Bezva. Těším se na příště.

Re: Ha!

Datum: 06.11.2011 | Vložil: GrayLady

Vidíš to - a po jedné takové kritice si autorka hned více váží pochvaly :-D Moc za ní děkuju a doufám, že těch kapitol, které si ti budou v budoucnu líbit bude víc než těch, které ne ;-) :-))

(Severusovy myšlenky jsou holt zábavnější než ty Harryho:D)

jooo

Datum: 04.11.2011 | Vložil: Kitti

Huráááááá další kapitolka je tady:-)))) díky, díky moc, je skvělá. Mám k ní několik postřehů, ale musím mastit, slibuju, vrátím se a pořádně okomentuju. Jsi úžasná, díky

Re: jooo

Datum: 06.11.2011 | Vložil: GrayLady

Díky za pochvalu i komentík. Jinak jsem moc ráda, že máš v úmyslu se ještě vrátit s delším komentářem :-))

:))

Datum: 04.11.2011 | Vložil: Saskya

veľmi pekná kapitola :-)
som zvedavá aj na Harryho pohľad a čo bude ďalej :)

Re: :))

Datum: 06.11.2011 | Vložil: GrayLady

Děkuji:) doufám, že si ti to tedy bude i nadále líbit;-)

:-)

Datum: 03.11.2011 | Vložil: mona

Bezva počteníčko.....Severusovy myšlenkové pochody mě moc bavily. Líbí se mi, jak popisuješ události z pohledu jak Harryho tak Severuse. Moc děkuji za kapitolu, i když to znamená, že budu muset nedočkavě vyhlížet další :-)))

Re: :-)

Datum: 06.11.2011 | Vložil: GrayLady

Děkuji, jsem ráda, že se ti Severusovy myšlenky líbily, a těší mě, že máš ráda pohled na údalosti od obou našich hrdinů:-)) Na další kapitolce začnu pracovat co nejdříve ;-)

:-)

Datum: 03.11.2011 | Vložil: lady corten

Hezký díl, pobavili mě některé části jak Severus přemíšlí, a musím přiznat, že mám o něj velký strach, ach jo, a já už myslela, že Severuse nikdy za Voldym nepošleš a nějak do toho zapleteš místo něj Draka. Doufám, že mu nic ošklivého nehodláš províst, nerada pláču nad povídku.

Re: :-)

Datum: 06.11.2011 | Vložil: GrayLady

Děkuji za komentář:)) Bohužel ti nemůžu slíbit, že nad mojí povídkou nebudeš plakat (i když vzhledem k mé povaze nejspíš vždy převáží humor;)). Ale Draco ještě rozhodně zapojený bude - chudáček:( ;-) Ráda bych tě uklidnila také něčím jiným, ale to už bych pak prozradila moc ;-)

mnamka

Datum: 03.11.2011 | Vložil: Zulík

Krasna dlhá kapitola.Dakujem.

Záznamy: 1 - 50 ze 55
1 | 2 >>